www.lemmikloom.eu

Kutsikakool

Sõprus, koostöö, usaldus. Nendele põhimõtetele toetudes oleme välja töötanud kutsikakooli programmi. Koera koju tuues on meil ootus harmoonilisele sõprusele ning toredatele kogetud hetkedele. Teekond kutsikast koerani ei ole aga alati muretu. Sageli ilmnevad ebakõlad, teineteise mittemõistmised. Tugeva suhtevundameni loomiseks ning ebameeldivate vallatuste ennetamiseks kutsume Sind, hea koeraomanik, omandama uuenduslikke võtteid, mis aitavad sinul ja lemmikul leida ühine keel. Meie treening toimub ainult positiivsel kinnistamisel ning läbi mänguliste tegevuste. Me mitte ainult ei õpeta koerale tegevusi nagu istu, lama, seisa, siia, vaid keskendume kutsika oskusele teha õigeid, omanikule meelepäraseid valikuid. Arendame kutsika enesekindlust, rahulikkust, enesekontrolli, keskendumisvõimet, säilitades samas looma optimismi ja mängulisust. Kui oled valmis ja avatud astuma järgmist sammu koera koolitamisel, tundma ennast enesekindlamalt koeraga tegelemisel ning kuuluma gruppi, mis on alati valmis aitama nõu ja jõuga, siis võta meiega ühendust.

1-4 tund – tutvumine, info, keskendume kontaktile omanikuga (silmside ja kontakti harjutused), loome omanikule koera silmis väärtust (koos mängimine, positiivne suhtlus), koera orienteerumine omaniku suunas erinevate mängude toel (kui omanik kutsub koera, siis koer tuleb), lubavad ja vabastavad märguanded (koer ei torma oma algatuslikult suunda, mis paelub vaid ootab omaniku märguannet). Harjutame koera erinevate „ebameeldivate“ protseduuridega, mis tulevad kodus ning veterinaari juures ette (süstid, küüne lõikus, katsumine jne).

5-10 tund- keskendume rahulikkusele, ärevusele ja kannatlikkusele. Erinevad mängud, kuidas koerale õpetada rahulik olema, et ta tajuks ja oskaks oma emotsioone kontollida. Et koer kulgeks läbi elu rahulikult ning kui on tarvis siis oleks motiveeritud ja erutunud.

11-12 tund – Vaatame üle kitsaskohad, kontrollime oskusi ning jagame diplomeid.

 

Kutsikakooli tunnid toimuvad koolitaja Anni Kaiste juhendamisel. Valdkonnapõhiste teadmiste omandamist alustas treener 7 aastat tagasi, asudes tööle Varjupaikade MTÜ Pärnu loomade varjupaika. Anni on orienteeritud pidevale enesearengule, täiendades teadmisi koolitaja Lisbeth Borg de Waard käe all Rahvusvahelises koerte treenerite koolis (International Dog Trainers School). Ülevaate senini läbitud koolitustest leiab SIIT. Oma õpingute ja praktika käigus on Anni jõudnud veendumusele, et koera üle domineerimine, liidriks olemine, looma füüsiline korrigeerimine (sh maha surumine), töö läbi hirmu ei saa olla aluseks elutervele suhtele omaniku ning lemmiku vahel, mistõttu on kutsikakooli treeningud üles ehitatud kaasaegsetele, positiivseid partnerlussuhteid loovatele meetoditele.

Ootame kutsikaid vanuses 3-6 kuud.

Kooli pikkus 3 kuud, 1x nädalas

Hind: 1 kuu 30 eur

REGISTREERI TREENINGULE